مریم اربابی معلم قهرمان در اثر کرونا درگذشت

دسته بندی ها : اخبار, اخبار سایت, اخبار سایت 22 آبان 1399 alisani 1717 بازدید

مریم اربانی معلم شهرستان گرمه پس از روزها درگیری با ویروس کرونا که از روی تخت بیمارستان به دانش آموزانش درس می‌داد؛ پرکشید.

به گزارش گروه ویگردی عالی ثانی؛ هنوز ۲ ماه بیشتر از آغاز فصل آموزش نگذشته بود که کرونا، خزان به زندگی اش انداخت، نفسش که به شماره افتاد، راهی بیمارستان شد، شاید همه فکر می کردند دیگر از آموزگاری دست کشیده و در کلاس را تخته کند، اما تخت بیمارستان را تخته کلاسش کرد. وجدان کاری و سینه مالامال از عشق به تدریس، نگذاشت در بیمارستان هم بی خیال آموزش باشد. بر روی تخت، گوشی را به دست می گرفت و به آینده سازان کشور درس می داد.

ماجرای مرگ تلخ مریم اربابی بخاطر کرونا

مریم اربابی، علی‌رغم بیماری و حضور در بخش مراقبت‌های ویژه و شرایط حاد تنفسی٬ حتی در واپسین لحظات عمر گرانبهای خویش دست از تدریس به دانش آموزانش برنداشت.

این معلم ابتدایی، که از چند روز پیش به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده بود، هفته جاری درگذشت و نه تنها دل دانش آموزان خود، که دل تمام دانش آموزان و معلمان را به درد آورد.

بر روی تخت بیمارستان، گوشی اش را در دست گرفته بود تا آموزش تعطیل نباشد. در حالی که دستگاه های تنفس بر روی صورتش خودنمایی می کرد، اما این معلم فداکار مصمم بود تا همچنان شمع آموزش را برافروخته نگه داشته و تا آخرین نفس برای روشنایی بخشی به ذهن و اندیشه دانش آموزان بسوزد.

بنابر نوشته ایرنا؛ تصویری که از خانم اربابی بر روی تخت بیمارستان در فضای مجازی منتشر شد، منحصر به حکایت دلداگی خانم اربابی نیست بلکه روایتی از هزاران معلم دلسوخته ای است که برای آموزش سینه گداخته اند و حاضر هستند تا پای جان بر سر رسالت خود بمانند. نیمه های شهریورماه، زمانی که زنگ آموزش در روزهای کرونایی نواخته شد، او حلقه نور و فروزشش را تنگ نکرد، هراس از بی احتیاطی دانش آموزان را دستاویزی برای کوتاهی در کارش نساخت.

کرونا باعث نشد از آنان که ته کلاس هم نشسته اند، غافل باشد، دانش آموزان اول کلاس و ته کلاس برایش فرقی نداشتند، آفتابی بود که در کلاس راه می افتاد تا بر همه یکسان بتابد. آمده بود تا نشان دهد آموزش جاری و ساری است و اکنون صدایش در گوش تک تک دانش آموزان نغمه ایثار می خواند

alisani

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0